Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
Zahájení školního roku 2021/2022
1.9.2021
Počítadlo
Online:
9
Dnes:
490
Posledních 7 dní:
4100
Posledních 30 dní:
19237
Celkem:
600351
Mapa webu
A
A
A

Audio, video, interiéry, exteriéry - máme natočeno!!!

Vloženo: 29.7.2021 | Autor: Dunovska
Nový audiovizuální projekt 2021 natočili zpěváci a instrumentalisté z pěveckého sboru Collegium 2010 pod vedením zvukaře a režiséra (absolventů poděbradského gymnázia) a kameramanů (letošních maturantů). Foto Milan Vaníček.

V době omezení koncertní činnosti Pěveckého sboru GJP, Orchestru GJP a sboru absolventů Collegium 2010 jsme našli způsob, jak být v kontaktu s hudbou i posluchači.

V prosinci 2020 jsme připravili virtuální koncert ze sólových částí Rybovy České mše vánoční.

Hned v lednu 2021 jsme se začali připravovat na nový hudební projekt, námi dosud nikdy nevyzkoušený, organizačně komplikovanější, finančně nákladnější, časově náročnější, zahrnující široký odborný tým (kameramani, zvukař, režisér, vizážistka). Všichni odvedli kvalitní práci, obětovali hodně času, všichni oslovení nám vyšli vstříc (např. představitelé církví v Poděbradech, podporu jsme získali i z grantů MěÚ Poděbrady). Zažili jsme nový styl práce pod tvůrčím a zkušeným vedením režiséra Dr. Ladislava Langra, trpělivých a  profesionálně připravených kameramanů Jana Sobotky a Luboše Javůrka, spolehlivého a zodpovědného zvukaře Milana Vaníčka, MBA, Ph.D. Natočený materiál je nyní v dílně technického týmu a na počátku nového školního roku spatří světlo světa.

V roce 2021 (8. 9.) si připomínáme 180. výročí narození Antonína Dvořáka, proto jsme do tohoto nového audiovizuálního projektu zařadili jeho výjimečné Biblické písně, přidali jsme i sólové party z Martinů Otvírání studánek a jedno Händlovo dílo. 

Velké poděkování patří všem, kteří se na novém projektu podíleli. (Foto 1, 2, 3 - autor Milan Vaníček) 

Však uvidíte po prázdnináchwink