Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
Nostrifikační zkoušky
28.4.2021
Nostrifikační zkoušky
7.4.2021
Online třídní schůzky od 17 hodin
14.4.2021
Počítadlo
Online:
6
Dnes:
132
Posledních 7 dní:
4758
Posledních 30 dní:
18789
Celkem:
523446
Mapa webu
A
A
A

Bonjour, Madame Christine! Ici, c'est 2.AB...

Vloženo: 25.4.2021 | Autor: Vaverková | Zobrazeno: 215x
Učíme se francouzsky už déle než rok, a tak jsme se rozhodli jít s kůží na trh!!!  Nebo přesněji s naší slovní zásobou, s našimi vědomostmi, s odvahou promluvit si hezky nečesky - en français ...

Minulý týden jsme si naši hodinu francouzštiny malinko ozvláštnili. Koho by to bavilo pořád dokola - cvičení, texty, Youtube videa, doplňovačky? A k tomu všemu přišlo na řadu passé composé... Kdo zná, chápe. Neumět příčestí minulé alespoň dvaceti nepravidelných sloves, to je jako nebýt.

My už toho umíme docela dost, proto jsme si do hodiny přizvali pravou Francouzku, Madame Christine z Vertou, partnerského města Poděbrad.

 

On-line komunikaci jsme zvládli s přehledem, vraiment!

„Vůbec“ jsme se nebáli, věděli jsme totiž, že Madame Christine vyučuje geografii a dějepis, nějaké gramatické chyby tedy určitě přehlédne... :-)

Zvládli jsme se představit a říct o sobě základní informace. Došlo i na ten minulý čas.... vždyť téměř všichni jsme se doma „včera večer“ dívali na televizi nebo Netflix :-).

Steve se při své prezentaci pro jistotu „omluvil“ hned první větou: Je suis très nerveux et stressé. :-) To byl Michal sice taky, ale nebál se a prostě mluvil. Eliška dokonce dostala pochvalu za dobrý přízvuk. Bravo, mademoiselle!

Na všechny se  nedostalo, naše pocitově nejdelší hodina FJ totiž utekla nějak rychle. 

Tak třeba zas někdy příště...