Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
Počítadlo
Online:
10
Dnes:
405
Posledních 7 dní:
3537
Posledních 30 dní:
14562
Celkem:
365110
Mapa webu
A
A
A

Ohlédnutí za divadelní sezónou KMD

Vloženo: 26.6.2020 | Autor: Kaurová | Zobrazeno: 116x

Pokud vás tyto recenze zaujmou a chcete s námi jezdit do pražských divadel, máte šanci se ještě přihlásit na adrese kaurova@gjp.cz. 

 

Neviditelný
Divadelní představení Neviditelný je adaptací stejnojmenného románu od Jaroslava Havlíčka. Neviditelný patřil vůbec k prvnímu představení, které jsme měli možnost letos s Klubem mladého diváka zhlédnout. Jedná se o velmi silný příběh, místy možná těžší na pochopení. Tomu odpovídá i fakt, že jsme během přestávek tohoto představení všichni o jednotlivých scénách diskutovali. Na představení bych chtěla vypíchnout především skvělé herecké výkony, a to ze stran všech herců, především však výkon Milana Kačmarčíka, který ve hře představuje duševně chorého strýce Cyrila. Na představení se mi také líbila práce s hlavní rekvizitou v podobě velké skleněné „kostky“, ve které se odehrávala část scén. Přestože toto divadelní představení určitě patřím k těm delším, které jsme s klubem viděli, myslím si, že většina z nás se na představení soustředila až do poslední minuty, a podle mého názoru představení Neviditelný patří k nejlepším představením, které jsme s klubem měli možnost vidět.

Romeo, Julie a tma
V úterý 12. listopadu 2019 se naše skupinka vypravila do Divadla V Dlouhé na představení Romeo, Julie a tma. Známou českou novelu od Jana Otčenáška starší z nás možná četli, o to více je zajímalo divadelní provedení. Na jevišti se odehrála scéna bez jedné přestávky. Nebyla potřeba. Pauza by hru natolik narušila, že by divák byl naprosto vytržen z děje.
Z mého pohledu byly herecké výkony opravdu skvělé, byla jsem naprosto vtažená do děje a vnímala každou minutu představení.
Při návratu domů autobusem jsme byli všichni plni dojmů z předešlých pár hodin. Bohužel nás z poklidných myšlenek vytrhl fakt, že náš autobus se porouchal. Do Poděbrad jsme se dostali asi s dvouhodinovým zpožděním. Myslím si, že na listopadové představení budeme mít mnoho zážitků.

Hraběnka
Třetím představením, které jsme s Klubem mladého diváka měli možnost zhlédnout, byla Hraběnka aneb Zámek v Čechách. Jednalo se o adaptaci filmové komedie Jiřího Hubače odehrávající se v roce 1958.  
Hlavní role, hraběnky Elizabeth, se ujala talentovaná Eliška Balzerová, která po boku Davida Novotného předvedla úctyhodný výkon. Hlavní scéna byla tvořena především sálem zámku s obrazy a dominantním klavírem. 
Přestože jde dle recenzí o jednu z nejlepších her divadla Palace, nejsem si jistá, zda ji mohu zařadit mezi nejlepší hry, které jsme letos měli možnost vidět. Myslím, že jsme již náročnější publikum, proto se nám toto představení nemuselo trefit do vkusu. I tak jsme si to, dle mého názoru, užili a určitě to byla příjemná změna oproti předešlým představením. 

Válka profesora Klamma
Další z představení, které jsme s Klubem mladého diváka navštívili, bylo Válka profesora Klamma, které se konalo v divadle Minor. Před začátkem představení jsme obdrželi dopis, který nás uvedl do děje. Žáci vyhlásili válku mlčením svému profesorovi z důvodu sebevraždy jejich kamaráda. Celé představení hrál jen jeden člověk, pan Oldřich Navrátil, který se vžil do role profesora střední školy, a musím říct, že ji zvládl perfektně. Pro některé diváky bylo zpestřením i to, že mohli sedět ve školních lavicích. Představení v nás zanechalo velmi smíšené pocity a byl to pro nás velký zážitek, který bych rozhodně doporučila všem svým vrstevníkům.

 

Kurz negativního myšlení
V pondělí 10. února 2020 jsme se společně s Klubem mladého diváka vypravili do Švandova divadla v Praze na představení Kurz negativního myšlení.
Myslím, že i přesto, že většina z nás po přečtení názvu neměla tušení, jak bude představení probíhat, všichni jsme byli příjemné překvapeni. Černý humor, sarkasmus a drama, tak by šla tato divadelní hra jednoduše popsat.
Celé představení trvalo necelé dvě hodiny a probíhalo bez přestávky, na kterou většina diváků ani nepomyslela, protože byla naprosto vtažena do děje. Herecký výkon Michala Dlouhého byl famózní.
Věřím tomu, že si celá naše výprava toto divadelní zpracování norského stejnojmenného filmu velice užila a domů odjela s úsměvem na tváři.

 

Šesté představení bylo bohužel kvůli pandemii zrušeno. Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Autorky textů: A. Senohrábková, E. Nováková, P. Vondráčková, V. Buncová a T. Kafková (7.V)

Autor fotografií: J. Sobotka (7.V)