Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
Zahájení školního roku 2021/2022
1.9.2021
Počítadlo
Online:
8
Dnes:
521
Posledních 7 dní:
4101
Posledních 30 dní:
19253
Celkem:
600382
Mapa webu
A
A
A

Sdělení ředitele GJP

Vloženo: 24.3.2020 | Zobrazeno: 1220x

GJP reaguje na prohlášení ministra školství ČR z 23. 3. 2020:

 

Maturity

Organizačně JSME SCHOPNI je realizovat po 21 dnech od návratu do školy. Odpuštění maturitních písemných prací lze akceptovat – žáci byli připravováni a tedy „znalosti“ mají, bude „jen“ chybět přezkoušení. Ústní maturity umíme, ale z hlediska počtu žáků/den, nelze vyloučit přesah do července.

Budou-li maturity zrušeny, klasifikace v posledních 3 pololetích je na GJP plnohodnotná a tedy lze tuto klasifikaci pro „nouzové ukončení studia“ použít.

Specifické případy se řeší individuálně.

Během přijímacích zkoušek a 14 dnů maturit nelze učit v ostatních třídách, nutno opět samostudium nematuritních tříd.

 

Distanční vzdělávání

DĚKUJI žákům, učitelům i rodičům, že ze dne na den přešli na dálkový způsob studia a samostudium!

Toto studium je velmi náročné a učíme se mu všichni za pochodu. Pochvala je pro (velmi) mnoho žáků GJP – pracují z hodiny na hodinu, plní úkoly, postupují dle pokynů …

Apeluji na zbytek studentů, kteří se dosud plně nezapojili, či nekomunikují, aby tak učinili a pokusili se dohnat zbytek třídy. Hrozí studijní komplikace a neúspěch.

 

Klasifikace

Ke klasifikaci klasickými známkami přibude hodnocení aktivního přístupu k dálkové komunikaci, plnění zadaných úkolů, plnění termínů, rychlosti odpovědí, preciznosti odpovědí, netradičních řešení, zasílání úkolů, samostatných prací atd. Proto se žákům NEDOPORUČUJE, aby se u nich objevovalo – „neodevzdal v termínu, nekomunikoval, nebyl přihlášen, neposlal, nereagoval …“

 

Přijímací zkoušky

Organizačně JSME SCHOPNI je realizovat po 14 dnech od návratu do školy. Pozitivní: jeden termín přijímacích zkoušek zrychlí přijímací řízení! Problémem mohou být lhůty pro zápisové lístky a odvolací řízení. Při stávajících „termínech“ by přijímací řízení trvalo do července-srpna. Je realizovatelné.

 

Další postup dle pokynů MŠMT či dle změn v zákonech ČR.

Děkuji za pochopení a přeji pevné zdraví

 

RNDr. Kamil Bříza