Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
reprezentační maturitní ples třídy 4.B
15.2.2020
Počítadlo
Online:
6
Dnes:
206
Posledních 7 dní:
5980
Posledních 30 dní:
24851
Celkem:
276273
Mapa webu
A
A
A

Poslední koncert roku 2019 věnovaly naše hudební soubory Poděbradům

Vloženo: 21.12.2019 | Autor: Dunovska
V pátek 20. 12. 2019 zněla v chrámu Povýšení sv. Kříže v Poděbradech Česká mše vánoční "Hej, mistře!" Jakuba Jana Ryby. Foto Zdeněk Suchánek

V pátek 20.12.2019 zpívaly poděbradské pěvecké sbory - Pěvecký sbor Gymnázia Jiřího z Poděbrad, sbor Mamáter ZUŠ Poděbrady a sbor sv. Cecílie Rybovu Českou mši vánoční "Hej, mistře!". Sbory a sólisty doprovázel Orchestr Gymnázia Jiřího z Poděbrad.

Panu proboštu Kubantovi děkujeme za slovo na úvod koncertu a možnost provést tuto mši v kostele Povýšení sv. Kříže.

Během koncertu se v sólových partech představili naši absolventi či kolegové: soprán Lenka Pergelová, alt Jana Knížková, tenor Miroslav Plachý, bas Martin Šípek a Pavel Smíšovský. Jejich vynikající výkony také příspěly k letošnímu velmi kvalitnímu provedení Rybovy mše.  K našim zpěvákům a instrumentalistům se přidala řada výborných hudebníků - absolventů sboru i orchestru gymnázia, na které se každý rok těšíme.

Děkujeme organizátorovi koncertu MKC Poděbrady.

Děkujeme sbormistryním Mgr. Adéle Ptáčkové a Mgr. Ivaně Trnečkové, která se ujala také varhanního partu.

Pro soubory GJP to bylo letos již 12. provedení Rybovy České mše vánoční. Vážíme si dlouholeté přízně posluchačů, kteří se do chrámu Povýšení také při letošním koncertě téměř nevešli.

Všem zpěvákům a instrumentalistům patří velký dík za jejich přípravu, za spolupráci a za výborné zvládnutí hlasových či orchestrálních partů, děkujeme za vynikající reprezentaci gymnázia.

Foto Zdeněk Suchánek

Dr. Dunovská a Ing. Pergel