Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
Beseda "Samizdat" (7.V)
14.10.2021
Beseda s gen. Pavlem
21.10.2021
Počítadlo
Online:
7
Dnes:
566
Posledních 7 dní:
4320
Posledních 30 dní:
17541
Celkem:
617888
Mapa webu
A
A
A

Cukrovar Dobrovice

Vloženo: 12.12.2019 | Autor: Černá | Zobrazeno: 359x
Ve čtvrtek 5.12.2019 se studenti chemických seminářů zúčastnili exkurze do cukrovaru v Dobrovici, který je dnes největším závodem svého druhu ve střední a východní Evropě.

Po 3. vyučovací hodině nás vyzvedl autobus. Na exkurzi nás doprovázely profesorky chemie-paní profesorka Černá a profesorka Brtková. Po příjezdu jsme si všichni museli odložit nepotřebné věci, jako školní tašky. Dostali jsme svítivě oranžové vesty s nápisem „EXKURZE”, síťku na vlasy, velkou helmu a sluchátka. Prohlídka mohla začít.

Většina programu se odehrávala venku v mrazivém počasí. Nejprve nás pan průvodce cukrovaru obeznámil se základními informacemi, cílem bylo nám přiblížit způsob zpracování cukrové řepy a postup při výrobě cukru.

Obešli jsme areál zvenku, kde nám byly popsány všechny budovy, k čemu slouží, princip fungování a byly zmíněné i základní chemické rovnice procesu. Princip výroby cukru spočívá ve zpracování cukrové řepy, která projde procesem očištění a rozdrcení. Následně se cukr extrahuje z řízků. Výsledná šťáva se zahustí a nechá krystalizovat. Dalším produktem, který se vyrábí v cukrovaru Dobrovice, jsou pelety. Pelety jsou vysušené cukrovarnické řízky, ze kterých byl extrahován téměř všechen cukr. Teorii jsme znali a mohli jsme vyrazit přímo do centra dění, kde jsme se seznámili na vlastní oči s celým průběhem zpracování cukrové řepy. Exkurze byla ukončena ochutnávkou produktů cukrovaru a následnou cestou autobusem zpět ke škole.

V. Dixitová, P. Pětníková, 4.A