Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
reprezentační maturitní ples třídy 4.B
15.2.2020
Počítadlo
Online:
9
Dnes:
217
Posledních 7 dní:
5982
Posledních 30 dní:
24853
Celkem:
276284
Mapa webu
A
A
A

Za Moliérem do Berlína

Vloženo: 5.12.2019 | Zobrazeno: 384x
Poznávací a jazyková exkurze studentů francouzského a německého jazyka do Berlína se uskutečnila v úterý 26. 11. 2019. Autoři fota: zúčastnění studenti maturitních tříd.

Před pátou hodinou ranní se v úterý 26. listopadu scházi před budovou GJP skupina nadšenců němčiny a francouzštiny a nastupují do autobusu. V plánu mají navštívit BERLÍN a jeho nejvýznamnější místa. Vybaveni jsou m.j. připravenými studijními materiály v českém a německém jazyce a samozřejmě plány města. Během cesty autobusem získají také informace o Německu a Berlíně, o historii, rozdělení Německa a Berlína po 2. světové válce, o událostech před 30 lety, o místech, se kterými se seznámí podle programu exkurze atd. .

V samotném centru hlavního spolkového města čeká českou výpravu nečekaná překážka - v ten den si totiž ve městě dalo "sraz" i 40 000 nespokojených německých zemědělců s 8 000 traktory. Hlavní přístupové cesty do centra města byly pro veškerou dopravu zablokované, přesto naši gymnazisté zvládli celý naplánovaný program statečně pěšky.

Francouzská skupina má ještě o jeden /vzněšený/ cíl navíc - návštěvu dopoledního divadelního představení "Měšťák šlechticem". Německá skupina si zase nenechá ujít prohlídku nejmodernějšího nádraží  Evropy (Hauptbahnof), pamětihodností bývalého západního Berlína (Pamětní kostel císaře Viléma, přilehlý moderní kostel, Charlottenburg) včetně sídla prezidenta SRN.

Uprostřed demonstrace, u Braniborské brány se obě skupiny po poledni sešly, odpolední a večerní program již absolvovaly společně: Židovský památník zvaný také Památník holokoaustu, ulice Pod Lipami, Muzeum Pergamonu na Ostrově Muzeí, Berlínský Dóm, Alexandrovo náměstí, také si vyzkoušeli stát na obou stranách zachovalého úseku berlínské zdi na břehu Sprévy............................a s večerním, světly ozářeným Berlínem se rozloučili ze skleněné kopule a vyhlídkové terasy budovy Spolkového sněmu.

A pan Molière? Na jevišti zní prostě nádherně...

Mgr. Vaverková a PhDr. Dunovská

Foto u Braniborské brány (autoři zúčasnění maturanti)

Foto Berlín