Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
reprezentační maturitní ples třídy 4.B
15.2.2020
Počítadlo
Online:
4
Dnes:
158
Posledních 7 dní:
5985
Posledních 30 dní:
24845
Celkem:
276225
Mapa webu
A
A
A

První místo v EKOsoutěži !!!

Vloženo: 4.12.2019 | Autor: Vaverková | Zobrazeno: 193x

V rámci projektu EKO-LOGIKA, organizovaném Francouzským insititutem v Praze, Francouzským velvyslanectvím v ČR a ve spolupráci s BNP Paribas se naši studenti zapojili v hojném počtu do soutěže zvané - La jeunesse pour l'environnement / Mládež a životní prostředí /. Žáci základních škol a nižšího gymnázia navrhovali superhrdinu, ochránce životního prostředí a měli mu přiřadit superschopnosti, studenti středních škol a 4letých gymnázií prováděli terénní šetření a navrhovali možná řešení vybraného problému prostřednicvím reportáže.

 

V silné konkurenci - 130 prací z celé České republiky, jsme si vedli skvěle, - Hanka Hněvsová a Eliška Tázlerová ze 5.V získaly krásné 4. místo a Sonia Chaji a Adéla Mikulecká z 3.V dokonce místo první!

 

Po předání věcných cen navštívily Hanka a Eliška budovu Českého rozhlasu,kde měly možnost náhlédnout do vysílacího studia, vyzkoušely si mluvení do "skutečného" mikrofonu a dozvěděly se, jak se natáčí reportáž.
Sonia a Adéla se zúčastnily workshopu s eko zaměřením a následně promítaní francouzského filmu Les maleurs de Sophie.


Poděkování patří všem zúčastněným studentům, resp. studentkám :-) , jmenovitě :


Černá Lenka, Kloučková Tereza, Krištoufková Kamila, Krištoufková Klára, Pátová Pavlína, Sehnalová Štěpánka - všechny 2.V
Flesarová Markétka - 3.V
Kadlecová Karolína, Knotnerová Natálie - 6.V

 

Děkuji za skvělou reprezentaci školy!!!