Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
Počítadlo
Online:
6
Dnes:
790
Posledních 7 dní:
4980
Posledních 30 dní:
26820
Celkem:
402752
Mapa webu
A
A
A

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA kat. P

Vloženo: 22.11.2019 | Autor: Molič | Zobrazeno: 384x

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA kat. P


INFORMACE O SOUTĚŽI:


MO-P je soutěž v programování pro středoškoláky. Soutěž vznikla v roce 1985, poprvé se v kategorii P soutěžilo v rámci 35. ročníku Matematické olympiády. Je organizována podobně jako kategorie A, v níž řeší matematické úlohy studenti nejvyšších ročníků středních škol. Každý ročník MO-P je tvořen třemi koly – školním, krajským a ústředním.

Školní kolo bylo uzavřeno 15. 11. 2019 a úspěšní řešitelé školního kola postupují do kola krajského.

Krajské kolo se koná 21. 1. 2020 v Praze.

Ústřední kolo se koná zpravidla koncem března v návaznosti na ústřední kolo MO kategorie A. Ústřední kolo je tvořeno dvěma soutěžními dny – v prvním z nich se řeší tři teoretické úlohy, ve druhém pak tři praktické úlohy.


Po ústředním kole proběhne později ještě výběrové soustředění, do kterého postoupí nejlepších deset až patnáct účastníků z ústředního kola. V průběhu několika soutěží se vyberou čtyřčlenné týmy na Mezinárodní olympiádu v informatice (IOI) a na Středoevropskou olympiádu v informatice (CEOI). Na IOI postoupí čtyři nejlepší, na CEOI postoupí první čtyři studenti, kteří nejedou na IOI a zároveň nejsou v maturitním ročníku. Obě olympiády se pak konají někdy během letních prázdnin.


Kategorie P je po odborné stránce zajišťována zejména pracovníky a studenty Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze (příprava úloh, vzorových řešení, opravování a hodnocení odevzdaných řešení). Na přípravě úloh spolupracujeme se slovenskou Olympiádou v informatice; úlohy jsou mezi zeměmi sjednocené.


Naším želízkem v ohni je každoročně student Michal Pácal (8.V), který se v loňském ročníku probojoval přes všechna soutěžní kola až do týmu ČR na Středoevropskou olympiádu v informatice (CEOI).