Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
Počítadlo
Online:
4
Dnes:
790
Posledních 7 dní:
4980
Posledních 30 dní:
26817
Celkem:
402752
Mapa webu
A
A
A

Septima na sportovním kurzu

Vloženo: 26.9.2019 | Autor: Charousová | Zobrazeno: 588x

Ve dnech od 16. září do 20. září se studenti septimy zúčastnili cyklo-turistického kurzu v Samopších. Navzdory tomu, že jim byl přidělen poslední možný termín, je potkalo vesměs suché počasí. Celkově by se dal kurz hodnotit jako úspěšný – vrátili se všichni, nedošlo k nehodě ani na kole, ani na lodi a celkově šlo, podle Mgr. Havránka o nejlepší turnus za posledních pět let. Cestu tam i zpět na kolech zvládli v rekordním čase, což se dá říct i o výletu na lodích. Nikdo ze zúčastněných po návratu nepostrádá téměř nic, vyjma pár obnošených ponožek.

V pondělí byl okamžitě po příjezdu na plánu nácvik dvojic na lodích, kterým prošli všichni účastníci na první pokus. Pro ty, kteří projevili zájem, byly na místě připraveny dva kajaky od pana Javůrka. Po večeři následovala krátká porada, které se zúčastnili všichni kromě těch, co o ní nevěděli a spali.

V úterý dopoledne čekala účastníky kurzu návštěva skláren a nákup proviantu v místním obchodě. Odpolední program byl stejný jako v pondělí.

Na středu byla naplánována celodenní expedice na kánoích s jasně vytyčeným úkolem – přežít, alespoň relativně suší, cestu ze Šternberka do Samopší. To se více či méně úspěšně zadařilo všem. Na oslavu toho, že se nikdo nepřevrátil, byla večer v kempu zažehnuta vatra.

Ve čtvrtek dopoledne čekala účastníky pěší cesta mapující pravý břeh Sázavy, zakončená prohlídkou na zámku. Odpoledne se do kempu dobrovolníci vraceli pěšky a zbytek vlakem. Ve zbylém čase se hrál volejbal, balily se kufry a jezdilo na kajaku.

V pátek ráno byly v rychlosti naloženy kufry, krosny, ruksaky, tašky a batohy a vyrazilo se směr Poděbrady. Návrat proběhl o hodinu dřív, než se počítalo podle plánu.

 

Celkově lze kurz hodnotit jako mimořádně vydařený po všech stránkách. Všechny reakce na průběh kurzu jsou vesměs pozitivní, a to jak od učitelů, tak od studentů.

 

  • Pro Gymnázium Jiřího z Poděbrad
  • Matěj Majerčin.

 

 

foto Jan Sobotka©