Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
reprezentační maturitní ples třídy 4.B
15.2.2020
Počítadlo
Online:
5
Dnes:
191
Posledních 7 dní:
5983
Posledních 30 dní:
24848
Celkem:
276258
Mapa webu
A
A
A

Kvarta v Terezíně

Vloženo: 17.6.2019 | Autor: Pinkas | Zobrazeno: 366x
V pondělí 10. 6. 2019 ráno vyrazila naše třída, kvarta, vlakem do Litoměřic v doprovodu pánů profesorů Pinkase a Kováře a odtamtud došla pěšky až do Magdeburských kasáren v Terezíně, kde se ubytovala. Tam nás čekala úvodní přednáška, pomocí které jsme si osvěžili informace, které jsme již věděli, ale zároveň se naučili i něco nového.

 

Po obědě jsme se vydali do terénu, což mohlo vyvolat mrazivé pocity při pomyšlení na děsivou, ne tak vzdálenou, minulost.

Večer jsme uzavřeli shlédnutím filmu Poslední motýl, fikci o mimovi z Paříže v Terezíně.

V úterý jsme byli rozděleni do dvou skupin. Obě skupiny se zúčastnily workshopu “Mami, jsme Němci, nebo Češi?”, který rozebíral, jestli jsou jména a jejich původ důležitá a jak si lidé mohou tvořit falešnou představu o někom, jen kvůli předsudkům vůči skupině, do které podle nich patří. Ale také workshopu “Vzkazy z minulosti”, kde jsme měli za úkol vyprávět příběh na základě kopií dobových dokumentů. Mezi workshopy se všichni stihli naobědvat i shlédnout film Hlasy dětí, dokument o přeživších dětech z Terezína.

Odpoledne nás čekala prohlídka podzemních chodeb hlavní pevnosti s vtipným průvodcem. Lehce jsme panikařili, když nás zamknul a my mysleli, že jsme ztracení. Kromě “ztracení se” jsme ale měli i šanci dozvědět se více o původní funkci hlavní pevnosti zábavnou formou.

Poslední den, středu 12. 6., jsme strávili prohlídkou Malé pevnosti a zhodnocením celé exkurze. Pak zbývalo už jen vrátit se do Poděbrad zpožděným vlakem.

Celá exkurze byla zajímavá, poučná, ale také emocionální.

 

Zuzana Laluchová, 4. V