Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
Počítadlo
Online:
3
Dnes:
137
Posledních 7 dní:
4923
Posledních 30 dní:
26268
Celkem:
403473
Mapa webu
A
A
A

Klub mladého diváka- zhodnocení sezóny 2018/ 2019

Vloženo: 11.6.2019 | Autor: Dvořáková | Zobrazeno: 327x
V tomto školním roce jsme jako tradičně navštívili 4 pražská divadelní představení.

Už v září jsme vyrazili do Divadla v Dlouhé, které hraje pro školy pravidelně a na každou sezónu (= školní rok) připravuje inscenace vhodné právě pro žáky primy, sekundy, tercie a kvarty. Zde jsme zhlédli Lucernu, klasickou hru Aloise Jiráska v úpravě režisérky Hany Burešové. Velice vtipně působil například vodník Ivan v podání skvělého Arnošta Goldflama.

Druhé drama, které jsme si z nabídky vybrali, nás zavedlo do Divadla pod Palmovkou. Zde jsme se bavili při sledování konverzační hry Oscara Wilda s novým názvem Jak je důležité býti (s) Filipem. Řeší se zde hlavně důležité otázky typu: „Jak je důležité si psát deník? Jak je důležité znát Bunburyho? Jak je důležité vypadat vždycky dokonale? Jak je důležité jíst koblihy s klidem? Jak je důležité jmenovat se Filip?“ V roli Algernona Moncrieffa  mladé obecenstvo zaujal Ondřej Ruml.

            Do třetice jsme v malebných uličkách Malé Strany vyhledali Divadlo Na Prádle, které si právě pro dětské diváky přichystalo operu Panna a netvor, jež si dala za cíl poodhalit svět tohoto složitého žánru. Dílo bylo obohaceno o mluvenou předehru, kde se divák dozví o těžkém životě libretistů, nahlédne do zákulisí zkoušek, a na konci představení měly děti možnost klást hercům otázky, které je  k tomuto tématu napadaly.

Posledním kusem, který zřejmě zabodoval u členů našeho KMD nejvíce, se stala tragédie Romeo a Julie od Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského. Do hlavních rolí obsadili v divadle Rokoko mladé talenty Terezu Marečkovou a Zdeňka Piškulu. Živou hudbou inscenaci doprovází indie rocková kapela Please The Trees. V první polovině jsme se smáli, ve druhé napjatě sledovali skvělé herecké výkony. Potlesk byl zaslouženě bouřlivý.

Chtěli byste se také vydat na podobná či úplně jiná představení? Přijďte se přihlásit na školní rok 2019/2020! Ještě zbývá pár volných míst.

 

 

Mgr. Vendula Dvořáková (kabinet č. 37- skoro v nebi :) )