Kotva
Bakaláři
Nepřehlédněte
Zahájení školního roku 2021/2022
1.9.2021
Počítadlo
Online:
5
Dnes:
492
Posledních 7 dní:
4097
Posledních 30 dní:
19236
Celkem:
600353
Mapa webu
A
A
A

Evropské programy 2019 pro studenty GJP

Vloženo: 4.3.2019
Erasmus plus v Lucembursku 2005-2019

 

Již 15 let jsme úspěšní v přijetí do programu EU Erasmus plus (dříve Socrates). Dáváme tak našim studentům příležitost pracovat v mezinárodním prostředí. Také v roce 2019 budou vybraní studenti vysláni reprezentovat Českou republiku v projektu International Music Week (IMW) v Lucembursku.

Před neuvěřitelnými 15 lety jsme se do mezinárodního programu hlásili poprvé. Tehdy jsme hned napoprvé zvládli splnit všechny podmínky pro vstup do EU programu a stali jsme se tak nejen jedinými s České republiky, ale také jedinými ze zemí bývalého „východního bloku“, které přizvali k evropské spolupráci v tomto projektu.  Od té doby žádáme o přijetí každý rok a po dodržení všech požadavků daných v programu EU Erasmus plus tak můžeme popatnácté, tedy i pro rok 2019 vybrat a vyslat stanovený počet studentů do hudebního projektu IMW do Lucemburska. Členové Pěveckého sboru a Orchestru GJP budou tedy i v roce 2019 reprezentovat naši zemi po dobu 10 dní. V Lucembursku budou společně s dalšími 60 mladými hudebníky intenzívně studovat originální díla světových skladatelů, a to jak ve velkém symfonickém orchestru mladých evropských hudebníků, tak také ve smíšeném pěveckém sboru a v dalších hudebních uskupeních. V rámci projektu mají vybraní studenti příležitost poznat historické pamětihodnosti a přírodní krásy Lucemburska, seznámí se také díky povinným prezentacím s historií a zajímavostmi evropských zemí, které zúčastnění studenti budou v projektu zastupovat. Tak bude představena i Česká republika, naše město a poděbradské gymnázium. Cílem evropského projektu je především umožnit hudebně vyspělým, jazykově vybaveným, zodpovědným a spolehlivým studentům pracovat v mezinárodním prostředí, získat tak nenahraditelné zkušenosti ze spolupráce s vrstevníky i renomovanými dirigenty a sbormistry, aktivně se podílet na kvalitním provedení orchestrálních a sborových děl, ocenit specifika souborové instrumentální hry a sborového zpívání, komunikovat v angličtině, němčině nebo francouzštině s kolegy z celé Evropy, zdokonalit se hudebně i jazykově a díky novým kontaktům získat přátele napříč Evropou.

Tento projekt byl v minulých letech podpořen v grantových řízeních MěÚ Poděbrady, KÚ Středočeského kraje a Sdružením rodičů při Gymnáziu Jiřího z Poděbrad. SRG děkujeme za příspěvek na část dopravy také pro rok 2019.

PhDr. Jaroslava Dunovská